Ubytování v Barceloně

Barcelona: metropole, ve které můžete spát v kempu na pláži

Ubytování v Barceloně vás může překvapit velmi příznivými cenami, a to i když budete bydlet v centru města. Na výběr přitom máte jak kempy u moře, tak hostely a ubytovny, ubytování v soukromí, nebo hotely nejrůznějších kategorií.

Pokud hledáte vhodný hotel v Barceloně, v Letušce vám jej rádi zajistíme. Stačí zadat do formuláře své požadavky. 

Ubytování – Barcelona v soukromí

Můžete bydlet v penzionu nebo hotelu a využít standardní služby. Další zajímavou možností je ubytování v soukromí. Nemusíte bloudit po ulicích, objednejte si ubytování v Barceloně třeba přes Airbnb. Jedním kliknutím na stránky Airbnb.cz si můžete prohlédnout databázi v téměř 192 zemích. Zkuste pár dní žít jako místní obyvatelé a poznejte zemi z jiného úhlu – v nabídce Airbnb jsou byty a pokoje, domy i lodě. Vyhledávání ve formuláři je snadné a pohodlné.  

Pohoda na pláži v kempu

Nabídka kempů je poměrně široká, ubytovat se dá také přímo na pláži. Španělské kempy nabízejí vyšší standard, než na jaký jsme zvyklí u nás. Vybavení může být i značně luxusní, za což si musíte také připlatit. A ceny se pak blíží spíše levnějším hotelům.

Kempy jsou v Barceloně rozdělené podle hvězdiček – čím víc, tím vyšší luxus můžete čekat. V areálu často najdete bazén, obchody, restaurace i různé atrakce.
Pouhých dvanáct kilometrů od centra města naleznete kemp 3 Estrellas. Najdete tu mimo jiné velmi čisté a pěkné sociální zařízení. Podle oficiálních stránek by v létě 2013 například v období od konce června do konce července jedna noc vyšla na 7,28 eur, děti do deseti let 5,39 eur. Za vlastní stan zaplatíte 9,40 eur na noc, tedy necelých tři sta korun. Dá se ovšem spát i v chatičkách a nejrůznějších typech mobilhousů. Ceny se pak pohybují zhruba v rozmezí 13 až 22 eur za místo v chatce a noc v závislosti na jejím obsazení.

Za malý peníz s výhodami centra města: hostely v Barceloně

Katalánská metropole má značnou síť hostelů typu Youth hostels nebo Bed&breakfest. Nabízí se pokoje s jedním lůžkem, nebo ubytování v noclehárně o dvaceti lůžkách. Některé jsou rozdělené na mužskou a ženskou část.

Mnohé hostely nabízejí službu check in a check out 24 hodin nonstop. Za to se však většinou připlácí. Platí tu jednoduché pravidlo: čím více lidí v pokoji, tím je nižší cena za lůžko. V nejlevnějším případě můžete získat lůžko na noc za 10 eur. Pakliže budete sdílet dvoulůžkový pokoj v centru, můžete však zaplatit i více jak trojnásobek.

Jen několik kroků od Katalánského náměstí v samém srdci města se dá například ubytovat ve studentském hostelu Youth Hostel. Najdete ho na ulici Calle de balmes číslo 9 nedaleko od stanice metra Catalunya. V závislosti na roční době tu zaplatíte za osobu a noc od 14 do 30 eur. Wi-fi nebo vybavená kuchyně je tu samozřejmostí.

Pohodlí v hotelu

Kdo má při cestování rád pohodlí a klid, jistě si vybere z nepřeberné nabídky barcelonských hotelů. V závislosti na počtu hvězdiček a vzdálenosti od centra se liší také ceny za ubytování.

Kdo si dá při hledání větší práci, může sehnat i lůžko za 35 eur na osobu v pokoji s koupelnou a kousek od centra. Nejnižší ceny se však často pohybují v přepočtu kolem tisícikoruny za osobu a noc.

Přímo na hlavním bulváru Ramblas najdete třeba hotel Toledano Ramblas. Jednolůžkový pokoj se sprchou tu lze zarezervovat již za 1061 korun na noc. Za dvoulůžkový pokoj s manželskou postelí tu například dáte zhruba 1900 korun. Dvoulůžko s přistýlkou se tu dá rezervovat za zhruba 2600 korun.

Necelých 1200 korun zaplatíte za jednolůžkový pokoj v rodinném hotelu La Ciudadela, který najdete ve čtvrti Borne naproti Ciudadela Parku, což je jen asi čtvrt hodiny chůze od Katalánského náměstí. Za dvoulůžkový pokoj byste tu zaplatili zhruba 2300 korun, třílůžkový pak vyjde jen asi o 250 korun dráž. Uvedené ceny za ubytování jsou orientační a mohou se během roku měnit v závislosti na turistické sezoně.