Letenky do Barcelony

Leťte do Barcelony, levné letenky čekají na vás

Barcelona – tepající srdce Katalánska je druhým největším španělským městem. Žije tu 1,6 milionu obyvatel, v celé jeho aglomeraci pak žijí zhruba tři miliony lidí. Je také hlavním městem Katalánska. Zcela běžně zde proto najdete jak nápisy ve španělštině, tak v katalánštině.

Město se nachází na břehu Středozemního moře, a přímo v tepající metropoli tak můžete relaxovat na plážích. Barcelona je centrem kultury a také průmyslu. Obří Gaudího chrám Sagrada familia, Picassovo muzeum či oblíbená ústřední ulice La Ramblas. To vše z ní činí navštěvovanější město než samotný Madrid. Podle počtu návštěv byla v roce 2009 dokonce 16. nejnavštěvovanější na světě.

Býkům Katalánci nefandí. V Barceloně se chodí na fotbal

Barcelona nabízí turistům nepřeberné možnosti trávení volného času. Nabídka klubů, divadel, restaurací a barů je neobyčejně široká. Milovníci architektury tu mohou obdivovat nejstarší styly i světově uznávanou modernu. Fanoušci fotbalu jistě velmi dobře znají také fotbalový klub FC Barcelona a jeho slavný stadion. Ve Španělsku oblíbenou Corridu tu ovšem nenavštívíte. Býčí zápasy jsou v Katalánsku zakázané.

Pár užitečných rad

  • Z Prahy do Barcelony se přímou linkou dostanete za zhruba 2 a půl hodiny.
  • Můžete letět z Prahy, Vídně nebo třeba Mnichova a dalších evropských měst.
  • Pokud si chcete pořídit levně letenky do Barcelony, doporučujeme rezervovat je včas, zejména u nízkorozpočtových aerolinek.
  • Pro levné letenky můžete navštívit náš speciální letenkový portál Letuska.cz