Kam na vánoční nákupy v Barceloně

Památky a nákupy – v Barceloně si můžete dopřát obojí zároveň

Ať už potřebujete něco nového do svého šatníku, nebo se jen chcete projít a přitom obdivovat nové trendy, barcelonská nákupní čtvrť vás rozhodně nezklame. Zakupte si levné letenky do Barcelony a navštivte nejzajímavější obchodní bulváry v katalánské metropoli.

Obchody známých značek se zde střídají s butiky pro mladé – to vše v obklopení historických domů. Nákupy ve světových metroplích jsou mezi turisty velmi oblíbené. S rozvojem letecké dopravy a nabídkou levných letenek jejich popularita každým rokem stoupá.

Zajímavé nákupní trasy v Barceloně:

  • Port Vell – La Rambla – El Raval – La Ribera – Plaça de Catalunya – Barri Gòtic – Montjuïc

Pokud si vyberete procházku historickým jádrem Barcelony, kromě nádherných architektonických skvostů potkáte i prodejny nejmodernějších obchodních značek. Doporučujeme dopřát si především procházku po La Rambla – nejvytíženějším a pestrobarevném bulváru. Po celou procházku se můžete kochat výhledem na Montjuïc, který se majestátně tyčí nad celou čtvrtí.

  • Eixample – Modernisme – Gaudí

Při této procházce narazíte na většinu nejzajímavějších modernistických památek v Barceloně, cestou navíc narazíte na obchodní centrum Bulevard Rosa, kde se prezentují malé i velké značky, které své zboží vyrábějí přímo v Barceloně. Výpravu můžete zakončit v některé z Gaudího památek, kde se zase dají sehnat skvělé suvenýry.

  • Diagonal – Pedralbes

Dvě tepající centra nákupu se nacházejí mezi Passeig de Gràcia, které ústí do Plaça de Francesc Macià a L'Illa Diagonal vedoucí přímo k Corte Inglés. Zde se nalézají další luxusní obchody ale i kanceláře a občerstvení.

Foto: Expedia.com