Antoni Gaudí a prohlídky v Casa Batlló

Magické noci v domě od Gaudího

Spojte návštěvu španělské metropole s romantickou nocí v Casa Batlló – nádherné secesní rezidenci, navržené světoznámým architektem Antoni Gaudím. Kupte si levné letenky do Barcelony a zpříjemněte si říjnové večery prohlídkou tohoto architektonického unikátu při tlumeném světle svíček a lampionů.

Na místě se můžete občerstvit vínem a míchanými koktejly při poslechu živé hudby nebo při projekci filmů. Magickou atmosféru doplní vystoupení klavíristů, operních zpěváků a kapel. Pořadatelé navíc každý týden připravují pro návštěvníky speciální překvapení.

Budova byla na počátku minulého století upravena Gaudím do jeho specifického stylu plného oblých tvarů, barvitých mozaiek a originálních detailů. Přes den si ji můžete prohlédnout se speciálním zařízením, které doplňuje prohlídku o další poznatky a animace ve virtuální realitě. Rzsidence byla spolu s dalšími architektovými památkami zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. 

Jak se zúčastnit programu:

  • Večery s programem probíhají vždy ve středu, čtvrtek, pátek a sobotu od devíti hodin večer. 
  • Akce trvá do 27. října 2014. 
  • Vstupné na magickou noc je 29 euro bez prohlídky (od devíti hodin), 35 euro s prohlídkou (nutné přijít před osmou hodinou). 
  • Vstupné přes den 21,5 euro (dospělí), 18,5 euro (studenti, děti do osmnácti let, důchodci), děti do sedmi let zdarma.

Foto: Wikipedia.org